fbpx
Фактчек

Борис Колесников перебрехав сутність безвізового режиму і «приписав» колишнім «регіоналам» заслугу у підготовці пакету документів по безвізу

kolesnikov

В інтерв’ю програмі «Сьогодні» (ТРК Україна, ефір 12.05. 2017) народний депутат України від «Опозиційного блоку» Борис Колесников, говорячи про надання Україні безвізового режиму заявив: «Здійснилась мрія тих, хто хотів поїхати. Залишається побажати уряду, щоб нарешті здійснилась мрія  тих, хто хоче залишитися».  З приводу підготовки безвізового режиму Колесников стверджував, що: «Весь світ знає, що на 1 жовтня 2013 року 85 % документів були готові для безвізу».

а

ТЕЗА 1: «Здійснилась мрія тих, хто хотів виїхати. Залишається побажати уряду, щоб нарешті здійснилась мрія  тих, хто хоче залишитися».

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

11 травня 2017 р. в рамках засідання непрофільної Ради ЄС – з питань сільського господарства та рибальства було ухвалене рішення про надання безвізового режиму для України[1]. Від моменту набуття чинності безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи до 30 країн Європи.

Згідно з офіційним комюніке Ради Європи було внесено зміни до постанови  Ради Європи 539/2001,  що перемістили  Україну з Додатка I (країни, громадяни яких потребують візи для в’їзду в Шенгенську зону) до Додатка II (Безвізові країни) відповідного документа.

Громадянам України з біометричним паспортом для поїздки в ЄС на термін до 90 днів для бізнес, туристичних або сімейних цілей більше не потрібна віза.

а

ТЕЗА 2: «Весь світ знає, що на 1 жовтня 2013 року 85 % документів були готові для безвізу…»

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України дійсно був ухвалений за часів каденції В. Януковича на саміті Україна – ЄС у Брюсселі 22 листопада 2010 року.  Він включав у себе  чотири основні блоки завдань, які має виконати Україна:

1) безпека документів, включаючи біометрику;

2) нелегальна міграція, у тому числі реадмісія;

3) громадський порядок та безпека;

4) зовнішні зносини та фундаментальні права.

Виконання документа здійснювалося у 2 фази. У ході першої фази Україна мала забезпечити ухвалення необхідного законодавства та державних програм у сферах, охоплених безвізовим діалогом, у ході другої – імплементувати ухвалене законодавство.

Але до 2014 року не було повністю виконано навіть першої, законодавчої, фази Плану дій.  Лише 13 травня 2014 року Україна ухвалила низку законів, необхідних для переходу до другого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС:

– Закон України   «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації;

– Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» (встановлено кримінальну відповідальність за порушення в державному секторі та корупцію в приватному секторі; кримінальними злочинами визначено пропозицію та обіцянку хабара; передбачено адміністративну відповідальність за надання недостовірних даних у деклараціях; запроваджено зовнішній контроль за достовірністю даних у деклараціях щодо майна, доходів та витрат тощо).

Тільки після цього Єврокомісія ухвалила  Резолюцію № 2014/2717(RSP) щодо ситуації в Україні і позитивно оцінила  перехід України до другої фази Плану дій щодо лібералізації   візового режиму та запропонувала ввести в дію необхідні законодавчі, політичні та інституційні рамки, що стосуються візового режиму.

Основна ж робота щодо підготовки відповідних документів була проведена у 2014–2017 рр.

Основне значення тут мала Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами­ членами, що була підписана 27 червня 2014 року й ратифікована Верховною Радою України та Європейським парламентом 16 вересня 2014 року. Також відповідна робота здійснювалася   у рамках реалізації Розпорядження № 805­р  Кабінету Міністрів України 20 серпня 2014 року «Про затверд­ження Національного плану заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України»  і полягала  у видачі біометричних закордонних паспортів, імплементації  Закону України «Про прикордонний контроль» та ін.

18 грудня 2015 року Європейська Комісія оприлюднила фінальну шосту Доповідь про хід виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму, у якій зазначено, що Україна виконала всі критерії, визначені в рамках чотирьох блоків Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму.

Отже, колишній регіонал Борис Колесников збрехав, що 85 % документів  були підготовлені за часів перебування при владі його політичної сили. До того ж, етапи підготовки документів щодо лібералізації візового режиму не вимірюються відсотковим показником.

Таблиця 1. Основні етапи і документи щодо реалізації безвізового режиму між Україною та ЄС

1

2

3

4

5

[1] Якщо проти ухвалення рішення не виступає жодна держава Євросоюзу, питання виносять для технічного затвердження на засідання непрофільної Ради ЄС, що пришвидшує процедуру.

а

Автор: Андрій Войтенко

 а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_facebook type=”button_count”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_tweetmeme type=”vertical”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[post-views]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ще по темі:

Tags
Читати статтю
Close