fbpx
Фактчек

Сергій Тарута зманіпулював оцінками можливих наслідків введення військового положення в Донецькій і Луганській областях

taruta3

Народний депутат Сергій Тарута, під час ефіру 13.07.2016 року на тлеканалі «112 Україна» (Вечірній прайм), оцінюючи наслідки можливої зміни формату АТО і  введення воєнного стану зробив декілька гучних заяв.

а

ТЕЗА 1: Это дает (воєний стан – А.В.)  то, что армии можно привлекать всех, кто на ее территории. На этой территории никого не останется (8.56) Это будет пустыня, Донецкая и Луганская область…Все мужское население, которое могут призвать, оно оттуда уедет» (9:19).

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

На сьогодні механізм здійснення і основні заходи воєнного стану регулює Закон України «Про правовий режим воєнного стану» . Він дійсно передбачає тимчасові обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина. Зокрема, військове командування та військові адміністрації  можуть «запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб, не залучених до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і не заброньованих за підприємствами, установами та організаціями на період дії воєнного стану з метою виконання робіт, що мають оборонний характер..»  (Ст. 8, п. 2.)

Також до повноважень  військових адміністрацій входить «сприяння організації призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації» (Ст. 15.п.18)

Натомість, у Законі не сказано про якусь особливу мобілізацію у зв язку з воєнним станом, яка змусить чоловіків (в том числі і Донецької і Луганської областей) виїжджати звідси і  яка буде відрізнятися  від загальнодержавних хвиль мобілізації, що вже проводяться три роки.

Крім того, ст. 8  п. 16. надає військовому командуванню і військовим адміністраціям право забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України.

Отже, діючий на сьогодні правовий механізм режиму воєнного стану не передбачає тотальну мобілізацію ,внаслідок чого усе чоловіче може залишити Донецьку і Луганську області. З іншого бок ,  він містить запобіжники відтоку чоловіків призовного віку з регіону. Можливі зміни Закону ще не відбулися, а мусування ідеї про змінення формату АТО не надають Сергію Таруті  основ  для таких висновків.

а 

ТЕЗА 2: «Германия уже два года, как  выделила 560 млн. евро  для помощи Украине, именно на помощь этим регионам.  На что Президент ответил : у нас проблема с резервами, давайте отдадим Нацбанку банку 300 млн. Они говорять –нет ,звините но мы эти деньги для Донбасса, для инфраструктуры»,  » (32:53).

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

У відкритих джерелах не знайдено відомостей про такий обсяг допомоги Німеччини на інфраструктуру Донбасу. До того ж, зі слів С. Тарути не зрозуміло чи здійснена була допомога чи ні.

Загалом, за даними МЗС Німеччини і Мінфіну України, Німеччина надала Україні фінансової допомоги на суму 395 млн. євро. (Див. скріншот).в  taruta-krediti

 

ТЕЗА 3: «Мы проголосовали в парламенте, что вступаем в НАТО, а нам представители НАТО говорят, подождите с нами это не согласовано. Как из анекдота, Сара согласна выйти за Рокфеллера, только Рокфеллер об этом не знает «(34:36)

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

8 червня 2017 року Верховна Рада України ухвалила  Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України), де визначила поглиблення співробітництва України з НАТО з метою набуття членства в цій організації як основу зовнішньої політики.

Як повідомила директор центру інформації та документації НАТО Барбара Маронкова: «Коли йдеться про рішення, ухвалене Верховною Радою щодо змін і доповнень до орієнтирів української зовнішньої політики, що включають членство України в НАТО, то ми були поінформовані про це рішення. Водночас НАТО ще не отримувало офіційної заявки щодо вступу до Альянсу від українського уряду».

а

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

 а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_facebook type=”button_count”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_tweetmeme type=”vertical”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[post-views]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ще по темі:

Tags
Читати статтю
Close