fbpx
Хто Ми?

Історія створення та діяльність проекту

2016 рік

Заснування проекту (лютий) FactCheck-Ukrainе активістами громадської організації «УКР» (Українська команда реформаторів).

Формування команди проекту та стажування з фахівцями грузинського фактчек-проекту.

Березень – розпочато тестову роботу сайту проекту.

Квітень – повноцінний вихід проекту в мережу. Проведення презентації в Малому залі засідань Верховної Ради України, Антикризовому центрі.

Участь представників проекту у всесвітніх форумах фактчекерів мережі IFCN.

Активна робота проекту на волонтерських засадах.

Розробка перших методичних матеріалів з фактчекінгу, принципів створення рейтингів «Брехні та Правди».

Розробка телевізійної рубрики фактчек.

Вересень – початок трансляцій телеспецвипусків «Фактчек. Щотижневі рейтинги «брехні та правди» на телеканалі Еспрессо.TV. Вихід в ефір протягом вересня-грудня 14 випусків програми.

Розробка курсу тренінгу з фактчекінгу. Проведення пробних тренінгів на базі Запорізького технічного університету.

На кінець року фахівцями проекту перевірено понад 457 заяв політиків.

Створення та оприлюднення в ефірі телеканалу Еспрессо.TV першого в Україні рейтингу «Брехні та Правди» політиків за 2016 рік.

 

2017 рік

Розробка та друк першого в Україні методичного посібника з фактчекінгу «Фактчек як тренд журналістських розслідувань».

Співпраця з Association for International Affairs (AMO) Чеська Республіка)), Emerging Donors Challenge Fund, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки по програмі навчальних тренігів в регіонах України.

Проведення навчальних тренінгів для журналістів з Казахстану (Інформаційний центр «Медіа NET). Сприяння запуску в Казахстані фактчек-ресурсу. Набуття неофіційного статусу стратегічного партнера проекту.

Створення на початок роботи регіонального фаткчек-ресурсу Checkregion-ua.info.

Розробка унікального курсу тренінгів з фактчекінгу.

Проведення протягом року 28 навчальних тренінгів у 17 містах України на базі вишів та місцевих журналістських об’єднань та редакцій для студентів журналістських факультетів, викладачів, журналістів, громадських діячів.

Проведення постренінгового навчання 52 регіональних журналістів, залучання їх для роботи на ресурсі Checkregion-ua.info.

Отримання статусу медіа-партнера представництва ОБСЄ в Україні (медіа-підрозділу).

Участь у V Львівському Міжнародному медіа форумі.

Участь у Донбас Медіа Форум 2017.

Участь у VIII Центральноазіатському форумі InternetCA-2017. Проведення майстер-класів, презентація посібника з фактчеку.

Участь у Другому Медіа форумі Східного партнерства. Проведення майстер-класів.

Участь у робочій конференції фактчекерів з Чехії, Польщі, Словакії, України (м.Брно).

Видання методичного посібника з фактчеку в Казахстані на казахській та російській мовах.

Налагодження співпраці з фактчекерами з Німеччини (проект Tagechau).

Створення та реєстрація Громадської організації «Центр аналітики та розслідувань».

Розробка першої у Україні класифікації методів маніпуляції на основі досліджень фактчек.

Проведення Першої міжнародної міжрегіональної конференції з фактчекінгу з залученням представників регіональних медіа та фактчекерів з Чехії, Казахстану, Росії та представниками з 12 областей України. 

На кінець року фахівцями проекту перевірено 520 заяв політиків. Загальна кількість перевірок –  974 тези.

 

2018 рік

Реорганізація проекту FactCheck-Ukrainе – створення на базі проекту FactCheck-Ukrainе першого міжрегіонального фактчек-проекту – «БЕЗ БРЕХНІ».  Засновник оновленого проекту – Громадська організації «Центр аналітики та розслідувань».

Проведення 4 навчально практичних тренінгів для викладачів вишів в містах: Київ, Львів, Запоріжжя (47 учасників, представники кафедр і факультетів соціальних комунікацій та журналістики).

Проведення 3 тренінгів і 2 семінарів в Таджикістані для місцевих журналістів (за підтримки Фонду Сороса Таджикістан). Розробка концепту фактчек-проекту для Таджикістану. 

Участь у  Центральноазіатському форумі InternetCA-2017. Проведення майстер-класів.

Менторство у співпраці з викладачами вишів над учасниками другого всеукраїнського конкурсу фактчек-розслідувань серед студентів. 

Проведення семінарів для студентів Бердянського педагогічного університету, університету ім. Т.Г.Шевченко, Запорізського технічного університету.

Проведення дводенного тренінгу в Казахстані (м. Уральськ) для місцевих журналістів. 

Участь у міжнародній конференції Wechange для громадських організацій країн Східного партнерства. 

Участь в якості співавтора у підготовці посібника з медіаграмотності від Академії Української преси.

Проходження п’ятиденного навчального курсу тренінгів для тренерів з підвищення кваліфікації від Академия DW.

Проходження п’ятиденного навчального курсу тренінгів для тренерів з підвищення кваліфікації від Internews Ukraine.

Реалізація проекту “Фактчек – інструмент контролю передвиборчого і виорчого процесу в регіонах України” за підтримки Фонду сприяння ЗМІ посольства США в Україні  – перший етап – проведення регіональних тренінгів для журналістів в Харкові, Запоріжжі. 

Реалізація проекту “Фактчек – як новий тренд журналістських розслідувань” для студентів регіональних вишів за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні – перший етап – проведення регіональних тренінгів для студентів Харківської академії культури. 

Провдення 6 тренінгів з медіаграмотності для тренерів за програмою “Не довіряй – перевіряй” від IREX. 

Провдення 11 тренінгів з медіаграмотності для тренерів за програмою Академия DW.

Розробка та друк методичного посібника-інструкції з фактчекінгу для студентів вишів.

Організація та проведення  II підсумкової конференції конкурсу фактчек-розслідувань студентів вишів за підтримки Association for International Affairs (AMO) Чеська Республіка)). 

Підготовка фактчекерами проекту 230 перевірок публічних заяв за підсумками року. 

 

2019 рік

Реалізація проекту “Фактчек – інструмент контролю передвиборчого і виорчого процесу в регіонах України” за підтримки Фонду сприяння ЗМІ посольства США в Україні  – другий етап – проведення регіональних тренінгів для журналістів в Киеві, Львові, Одесі. 

Реалізація проекту “Фактчек – як новий тренд журналістських розслідувань” для студентів регіональних вишів за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні – другий етап – проведення регіональних тренінгів для студентів Черкаського національного університету, Запорізського технічного університету, Запорізського педагогічного університету, Сумського педагогічного університету. 

Провдення  4 тренінгів з медіаграмотності для тренерів за програмою “Не довіряй – перевіряй” від IREX. 

Провдення 5 тренінгів з медіаграмотності для тренерів за програмою Академия DW.

Реалізація третього етапу проекту для студентів регіональних вишів за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні – проведення конкурсу фактчек-розслідувань.  Організація та проведення стажування 6 переможців конкурсу у Німеччині – Берлін, Видавництво TAZ. 

Реалізація третього етапу проекту “Фактчек – інструмент контролю передвиборчого і виорчого процесу в регіонах України” за підтримки Фонду сприяння ЗМІ посольства США в Україні – підготовка регіональними фактчекерами 300 фактчек-розслідувань. 

Отримано подтримку від Internews Ukraine на реалізацію проекту по створенню регіональної мережі фактчек проектів – “Фактчек – інструмент контролю за виборчим процесом в регіонах України”.

Проведення 5 дводенних тренінгів з фактчекінгу в містах Херсон, Харків, Тернопіль, Краматорськ, Дніпро для редакцій регіональних незалежних видань “Вгору”, “Накипіло”, “Тернопільський Медіа Центр”, “Ліца”, “Технополіс”. 

Реалізація другого етапу проекту за підтримки Internews Ukraine (регіональна мережа фактчек-проектів) – підготовка регіональними редакціями 100 фактчек-розслідувань на 30 відео-блоків по матеріалах розслідувань. 

Отримання проектом “БезБрехні” статусу ментор-партнера фактчек-проекту у Таджикистані Factcheck.tj

Участь фахівців проекту “БезБрехні” як співавторів з експертами з Литви, України, Казахстану у підготовці посібника з медіграмотності для навчальних закладів Казахстану.

Участь у Донбас Медіа Форум 2019.

Tags
Читати статтю
Back to top button
Close